Organizare scoala doctorala

ORGANIZARE SCOALA DOCTORALA

 

Scoala doctorala este o structura organizatorica si administrativa constituita in cadrul IOSUD (institutie organizatoare de studii universitare de doctorat) UMF „Carol Davila”.

Scoala doctorala include conducatorii de doctorat si studentii doctoranzi.

IOSUD este condusa de CSUD (consiliul pentru studii universitare de doctorat).

 

STRUCTURA

CONSILIULUI DE STUDII UNIVERSITARE DE DOCTORAT (CSUD)

PROF. DR. LUPULIASA DUMITRU  Conducatori
de doctorate
DIRECTOR
PROF. DR. SINESCU CRINA JULIETA  

 

 

MEMBRII

PROF. DR. VINEREANU DRAGOS 
PROF. DR. ANDRIEȘ ADRIAN
PROF. DR. DIDILESCU ANDREEA CRISTIANA 

 

PROF. DR. FULGA ION GIGEL
PROF. DR. ZĂGREAN LEON
PROF. DR. POPESCU BOGDAN OVIDIU
PROF. DR. BĂJENARU OVIDIU
PROF. DR. POPA LĂCRĂMIOARA
DR. DIMA ELENA INES Student doctorand

   

LISTA CONDUCĂTORILOR DE DOCTORAT

     
     

1.      DOMENIUL MEDICINĂ  

 
NR. CRT. NUME ŞI PRENUME DISCIPLINA
1 ADAM DANIL NEUROCHIRURGIE
2 ANGHEL ION OTORINOLARINGOLOGIE
3 ANGHEL RODICA ONCOLOGIE
4 ARAMA STEFAN SORIN FIZIOPATOLOGIE
5 ARAMA VICTORIA BOLI INFECTIOASE SI TROPICALE
6 ARMEAN PETRU MEDICINA SOCIALA
7 ATANASIU VALERIU BIOCHIMIE
8 BADARAU IOANA ANCA FIZIOLOGIE
9 BADEA MIHAELA CONDUCATOR AFILIAT
10 BADIU CORIN VIRGIL ENDOCRINOLOGIE
11 BAJENARU OVIDIU ALEXANDRU NEUROLOGIE
12 BALGRADEAN MIHAELA PEDIATRIE
13 BARA CONSTANTIN FIZIOPATOLOGIE
14 BARBILIAN ADRIAN ORTOPEDIE TRAUMATOLOGIE
15 BARTOS DANIELA MEDICINA INTERNA
16 BERTEANU MIHAI REABILITARE MEDICALA
17 BEURAN MIRCEA CHIRURGIE
18 BLIDARU ALEXANDRU ONCOLOGIE
19 BRATILA ELVIRA OBSTETRICA GINECOLOGIE
20 BURCOS TRAEAN CHIRURGIE
21 BURNEI GHEORGHE CHIRURGIE PEDIATRICA
22 CALISTRU PETRE BOLI INFECTIOASE SI TROPICALE
23 CHECHERITA IONEL ALEXANDRU NEFROLOGIE
24 CINTEZA MIRCEA CARDIOLOGIE
25 CIOCALTEU ALEXANDRU NEFROLOGIE
26 CIRSTOIU FLORIN CATALIN ORTOPEDIE TRAUMATOLOGIE
27 CIRSTOIU MONICA OBSTETRICA GINECOLOGIE
28 CIUVICA MARIA MAGDALENA EXPERTIZA MEDICALA A CAPACITATII DE MUNCA
29 COMAN OANA ANDREEA FARMACOLOGIE
30 CONSTANTINESCU STEFAN NICOLAE BIOLOGIE CELULARA
31 CONSTANTINOIU SILVIU MARIAN CHIRURGIE
32 CORIU DANIEL HEMATOLOGIE
33 COSTACHE MARIANA ANATOMIE PATOLOGICA
34 CRISTEA STEFAN ORTOPEDIE TRAUMATOLOGIE
35 DICULESCU MIRCEA GASTROENTEROLOGIE
36 DOBRESCU IULIANA PSIHIATRIE
37 DOROBANTU MARIA CARDIOLOGIE
38 DUMITRESCU IONESCU DOINA CHIURGIE PLASTICA
39 ENESCU DAN CHIRURGIE PLASTICA
40 FERECHIDE DUMITRU FIZIOLOGIE
41 FICA SIMONA ENDOCRINOLOGIE
42 FIERBINŢEANU BRATICEVICI GEORGETA CARMEN GASTROENTEROLOGIE
43 FILIPOIU FLORIN MIHAI ANATOMIE
44 FULGA ION FARMACOLOGIE
45 GEAVLETE PETRISOR UROLOGIE
46 GHEORGHE CRISTIAN GASTROENTEROLOGIE
47 GHEORGHE  DAN ANDREI MEDICINA INTERNA
48 GHEORGHE SIMONA LILIANA GASTROENTEROLOGIE
49 GHERGHINA IOAN PEDIATRIE
50 GINGHINA CARMEN CARDIOLOGIE
51 GIURCANEANU CALIN DERMATOVENEROLOGIE
52 GORGAN RADU MIRCEA NEUROCHIRURGIE
53 GREABU MARIA BIOCHIMIE
54 GRIGOREAN VALENTIN TITUS CHIRURGIE
55 GRIGORESCU CALIN ALEXANDRU ONCOLOGIE
56 GRINTESCU IOANA MARINA ATI
57 HINESCU MIHAIL BIOLOGIE CELULARĂ, MOLECULARĂ ȘI HISTOLOGIE
58 HORVAT TEODOR CHIRURGIE TORACICA
59 IACOB GABRIEL NEUROCHIRURGIE
60 ILIESCU ELENA LAURA MEDICINA INTERNA
61 ILIESIU ADRIANA MIHAELA CARDIOLOGIE
62 ION DANIELA ADRIANA FIZIOPATOLOGIE
63 IONESCU RUXANDRA MEDICINA INTERNA SI BALNEOFIZIOTERAPIE
64 IONESCU SEBASTIAN NICOLAE CHIRURGIE SI ORTOPEDIE PEDIATRICA
65 IORDACHE NICOLAE CHIRURGIE
66 JINGA VIOREL UROLOGIE
67 LASCAR IOAN CHIRURGIE PLASTICA
68 LUPESCU IOANA GABRIELA RADIOLOGIE
69 LUPU ANCA ROXANA HEMATOLOGIE
70 MACOVEI RADU ALEXANDRU FARMACOLOGIE
71 MANEA MIRELA PSIHIATRIE
72 MATEI DUMITRU MEDICINA INTERNA
73 MATES IOAN NICOLAE CHIRURGIE GENERALA SI ESOFAGIANA
74 MIHALTAN FLORIN DUMITRU PNEUMOLOGIE
75 MINCA DANA GALIETA MEDICINA SOCIALA
76 MIRCESCU GABRIEL NEFROLOGIE
77 MIRON  BOGDAN ALEXANDRU PNEUMOLOGIE
78 MISCHIANU DAN UROLOGIE
79 MOHORA MARIA BIOCHIMIE
80 NANEA TIBERIU CARDIOLOGIE
81 NEAGU STEFAN CHIURGIE
82 NECHITA AUREL PEDIATRIE
83 NEGREANU LUCIAN GASTROENTEROLOGIE
84 ONOSE GELU RECUPERARE, MEDICINA, FIZICA SI BALNEOLOGIE
85 OPRESCU SORIN MIRCEA CHIRURGIE
86 PATRASCU TRAIAN CHIRURGIE
87 PELTECU GHEORGHE OBSTETRICA GINECOLOGIE
88 PENESCU MIRCEA NEFROLOGIE
89 PLESCA DOINA PEDIATRIE
90 POIANA CATALINA ENDOCRINOLOGIE
91 POPA MIRCEA IOAN BOLI INFECTIOASE
92 POPESCU BOGDAN ALEXANDRU  CARDIOLOGIE
93 POPESCU BOGDAN OVIDIU NEUROLOGIE
94 PRELIPCEANU DAN PSIHIATRIE
95 PURCAREA VICTOR LORIN MARKETING SI INFORMATICA MEDICALA
96 RADULIAN GABRIELA DIABET SI BOLI DE NUTRITIE
97 RIGA DAN NEUROLOGIE
98 RIGA SORIN PSIHIATRIE
99 RUSU MUGUREL ANATOMIE
100 RUSSU MANUELA CRISTINA OBSTETRICA GINECOLOGIE
101 SAJIN MARIA ANATOMIE PATOLOGICA
102 SARAFOLEANU CAIUS CODRUT ORL
103 SAVLOVSCHI COSTEL CHIRURGIE 
104 SAVU IONEL OCTAVIAN DIABET NUTRITIE SI BOLI METABOLICE
105 SEVERIN EMILIA GENETICA
106 SIMIONESCU DANA OLGA DERMATOVENEROLOGIE
107 SINESCU CRINA JULIETA CARDIOLOGIE
108 SINESCU IOANEL UROLOGIE
109 SPIRU LUIZA GERIATRIE, GERONTOLOGIE, PSIHOGERIATRIE
110 STANESCU ANCA DANIELA OBSTETRICA GINECOLOGIE
111 STRAJA NICOLAE DAN CHIRURGIE
112 STREINU CERCEL ADRIAN BOLI INFECTIOASE
113 SUCIU NICOLAE  OBSTETRICA GINECOLOGIE
114 TIPLICA GEORGE SORIN DERMATOVENEROLOGIE
115 ULMEANU CORIOLAN EMIL PEDIATRIE
116 VASILESCU CATALIN CHIRURGIE
117 VINEREANU DRAGOS CARDIOLOGIE
118 VLADAREANU ANA MARIA HEMATOLOGIE
119 VLADAREANU RADU OBSTETRICA GINECOLOGIE
120 VLADAREANU SIMONA NEONATOLOGIE
121 VOINEA LILIANA MARY OFTALMOLOGIE
122 ZAINEA VIOREL ORL
123 ZAGREAN LEON FIZIOLOGIE
     
124 ANDRONESCU DAN MEDICINA INTERNA
125 ANTONESCU DINU ORTOPEDIE
126 APETREI EDUARD CARDIOLOGIE
127 ARDELEANU CARMEN ANATOMIE PATOLOGICA
128 ARION CONSTANTIN PEDIATRIE
129 BANCEANU GABRIEL OBSTETRICA GINECOLOGIE
130 BARBU DAN ORTOPEDIE TRAUMATOLOGIE
131 BELIS VLADIMIR MEDICINA LEGALA
132 BRATUCU EUGEN CHIRURGIE
133 BRUCKNER ION VICTOR MEDICINA INTERNA
134 CALARASU ROMEO ORL
135 CAMPEANU ALEXANDRU MEDICINA INTERNA
136 CHETA DAN MIRCEA DIABET SI BOLI DE NUTRITIE
137 CIUREA AL.VLADIMIR NEUROCHIRURGIE
138 CRISAN NICOLAE OBSTETRICA GINECOLOGIE
139 DUMITRACHE CONSTANTIN ENDOCRINOLOGIE
140 DUMITRACHE MARIETA OFTALMOLOGIE
141 FLORESCU IOAN PETRE CHIRURGIE PLASTICA
142 FORSEA DAN GHEORGHE DERMATOLOGIE
143 GANEA CONSTANTA BIOFIZICA
144 HORHOIANU VALERICA OBSTETRICA GINECOLOGIE
145 HUDITA DECEBAL OBSTETRICA GINECOLOGIE
146 IAMANDESCU IOAN BRADU PSIHOLOGIE MEDICALA
147 IONESCU TARGOVISTE CONSTANTIN DIABET SI BOLI DE NUTRITIE
148 ISPAS ALEXANDRU TEODOR ANATOMIE
149 KOVACS EUGENIA BIOFIZICA
150 LICHIARDOPOL RADU DIABET SI BOLI DE NUTRITIE
151 MAGUREANU SANDA ADRIANA NEUROLOGIE
152 MARCU NICOLAE ISTORIA MEDICINEI
153 MARINESCU BOGDAN OBSTETRICA GINECOLOGIE
154 MILEA STEFAN PSIHIATRIE
155 MOLDOVEANU ELENA FIZIOPATOLOGIE
156 NANU DIMITRIE OBSTETRICA GINECOLOGIE
157 NEGUT MARIAN MICROBIOLOGIE
158 ORASANU DUMITRU PEDIATRIE
159 PALADE RADU CHIRURGIE
160 PANAIT GHEORGHE ORTOPEDIE TRAUMATOLOGIE
161 POP MIHAI OFTALMOLOGIE
162 POPA FLORIAN CHIRURGIE
163 POPA CONSTANTIN NEUROLOGIE
164 POPESCU RADU CRISTIAN ORL
165 POPESCU SANDA MARTA DERMATOLOGIE
166 STANCULESCU DUMITRU ORTOPEDIE
167 STANICEANU FLORICA ANATOMIE PATOLOGICA
168 STOICA VICTOR MEDICINA INTERNA
169 VIRTEJ PETRACHE OBSRETRICA GINECOLOGIE
170 VOICU VICTOR FARMACOLOGIE
171 VOIOSU MIHAIL RADU MEDICINA INTERNA
     

2.      DOMENIUL MEDICINĂ DENTARĂ

 
NR. CRT. NUME ŞI PRENUME DISCIPLINA
   1    BUCUR ALEXANDRU CHIRURGIE ORO-MAXILO-FACIALA
 2  DIDILESCU ANDREEA EMBRIOLOGIE
 3  IONESCU ECATERINA ORTODONTIE SI ORTOPEDIE DENTO-FACIALA
4 NIMIGEAN VICTOR ANATOMIE
5 PATRASCU ION TEHNOLOGIA PROTEZELOR SI MATERIALE DENTARE
6 PAUNA MIHAELA PROTEZARE PARTIALA ŞI MOBILIZABILA
7 PREOTEASA ELENA PROTEZARE TOTALA
8 SIRBU IOAN IMPLANTOLOGIE ORALA
9 TOVARU RADU PATOLOGIE ORALA
     
10 ILIESCU ANDREI STOMATOLOGIE GENERALA
11 LUCA RODICA PEDONTOTIE – ORTODONȚIE
12 STANCIU DRAGOS ORTODONTIE ȘI ORTOPEDIE DENTO-FACIALĂ
13 MIHAI AUGUSTIN TERAPIE IMPLANTO-PROTETICĂ
14 MILICESCU VIORICA STOMATOLOGIE GENERALA
     

3.      DOMENIUL FARMACIE

 
NR. CRT. NUME ŞI PRENUME DISCIPLINA
1 ANDRIES ADRIAN INDUSTRIA MEDICAMENTULUI SI BIOTEHNOLOGII FARMACEUTICE
2 BARBUCEANU STEFANIA FELICIA CHIMIE ORGANICA
3 BOSCENCU RICA CHIMIE GENERALA SI ANORGANICA
4 BUNGAU SIMONA CONDUCATOR AFILIAT
5 DINU MIHAELA BOTANICA FARMACEUTICA SI BIOLOGIE CELULARA
6 DINU PIRVU CRISTINA CHIMIE FIZICA SI COLOIDALA
7 DRAGANESCU DOINA FIZICA FARMACEUTICA SI INFORMATICA
8 GIRD CERASELA FARMACOGNOZIE, FITOCHIMIE SI FITOTERAPIE
9 GRADINARU DANIELA BIOCHIMIE
10 ILIE MIHAELA TOXICOLOGIE
11 LIMBAN CARMEN CHIMIE FARMACEUTICA
12 LUPULIASA DUMITRU TEHNOLOGIE FARMACEUTICA SI BIOFARMACIE
13 MARGINA DENISA MARILENA  BIOCHIMIE
14 NEGRES SIMONA FARMACOLOGIE SI FARMACIE CLINICA
15 PAHONTU ELENA MIHAELA CHIMIE GENERALA SI ANORGANICA
16 POPA LACRAMIOARA CHIMIE FIZICA SI COLOIDALA
17 SIRBU RODICA CONDUCATOR AFILIAT
18 UIVAROSI VALENTINA CHIMIE GENERALA SI ANORGANICA
19 VICAS LAURA GRATIELA CONDUCATOR AFILIAT
     
20 CARATA ANA MANAGEMENT, MARKETING SI LEGISLATIE FARMACEUTICA
21 CHIRITA ILEANA CHIMIE FARMACEUTICA
22 MITREA NICULINA BIOCHIMIE 
23 MIRCIOIU CONSTANTIN CHIMIE FIZICA A MEDICAMENTULUI SI BIOFARMACIE
24 MONCIU CRINA MARIA CHIMIE ANALITICA A MEDICAMENTULUI
25 NACEA VERONICA CHIMIE ANORGANICA